Szkoły i Organizacje

TOSHU KAKUTO JU-JUTSU

Jest to system walki wręcz opracowany przez Pawła Handzlik , jest on wzorowany na japońskim systemie walki „Toshu Kakuto Jutsu” stosowanym w Jieitai (rodzaj wojska w Japonii).
Japoński system „Toshu Kakuto Jutsu” powstał w 1952 roku pod kierunkiem ówczesnego kapitana Chiby Sanshu, eksperta w dziedzinie różnych aspektów walki wręcz (ju-Jutsu, karate, judo, kempo, boks, zapasy).
Toshu Kakuto Jujutsu – jest systemem na wskroś wojskowym przeznaczonym głównie do samoobrony ale zawiera również elementy ofensywne.
Toshu Kakuto Jujutsu – jest oparte przede wszystkim na technikach Jujutsu , ale zawiera również techniki zaczerpnięte z judo, karate, boksu, Krav Magi, zapasów. Ponadto w czasie treningu ćwiczy się z pistoletem, karabinem, nożem, kijem i innymi broniami i przedmiotami.
Niektóre techniki zostały zmodyfikowane pod kątem współczesnych realiów walki oraz współczesnych ubiorów (mundury, buty, wyposażenie osobiste żołnierza).
W Toshu Kakuto Jujutsu – wykorzystuje się: kopnięcia, uderzenia, rzuty, trzymania, dźwignie, duszenia i uciski na miejsca wrażliwe. Charakterystyczne są wysokie pozycje, uderzenia pięścią ustawioną pionowo bez rotacji oraz kopnięcia piętą i całą stopą w formie pchnięć.
Walczy się przede wszystkim w krótkim dystansie (w stójce, zwarciu i parterze). Nieodłaczną częścią ćwiczeń jest umiejętność posługiwania się bronią palną.
Twórca systemu Paweł Handzlik jest podoficerem wojska oraz Instruktorem Ju-Jitsu, Karate, Krav-Magi, Samoobrony oraz Strzelectwa. System powstał na bazie jego 35 letniego (1979-2014) doświadczenia w Sztukach i Sportach Walki oraz doświadczeniu w służbach mundurowych.
Toshu Kakuto Jujutsu jest systemem zaliczanym do Modern Ju-Jutsu (współczesne Ju-Jutsu),
nie ma powiązań z żadną tradycyjną szkołą Ju-Jutsu.
Pomimo nowoczesnej formy systemu adepci Toshu Kakuto Jujutsu kultywują stare zwyczaje Samurajów (etykieta Dojo, Ken-Jutsu – walka mieczem).
Toshu Kakuto Jujutsu jest systemem kompletnym ale podlega również zmianom, aby stale dostosowywać się do współczesnego pola walki.
Opracował :
Twórca systemu Paweł Handzlik

Klub Sportowo-Rekreacyjny "DRAGON"

Jest stowarzyszeniem Kultury Fizycznej zarejestrowanym w Starostwie Powiatowym w Żywcu.
Terenem działalności klubu są gminy: Żywiec, Łodygowice, Jeleśnia, Ślemień.
Klub Sportowo-Rekreacyjny „DRAGON” ściśle współpracuje z Polska Federacja Sztuk Walki i Sportów Obronnych, organizuje zawody sportowe, staże szkoleniowe, wyjazdy zagraniczne oraz egzaminy.

34-326 Żywiec
ul. Zielona 7

Zapraszamy na stronę:  www.ksrdragon.org

World Elite Black Belt Society

Polish Ashihara Karate

Prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate: Shihan Dariusz Winiarski 6 Dan
ul. Grottgera 2a, 76-150 Darłowo

tel.506 242 714
e-mail: ashihara-karate@o2.pl

www.ashihara-karate.afr.pl

Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido

Honbu Dojo Jarosław
ul. Sikorskiego 5, 37-500 Jarosław

tel. 601-523-999
mail: kontakt@combataikido.pl

www.combataikido.pl

Alfa Street Fight

Sylwesrer Potoczny – 5 Dan Ju-Jitsu
e-mail: sylwio1605@wp.pl
tel: 693-910-924

http://streetfight.cba.pl/